j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Akuamarin: Huzur, Maneviyat ve Simetri Taşı

Yeşil renkli zümrütgillerden değerli bir taş olan Beril’in, şeffaf ve silikatlı bir türü Akuamarin; “denizin suyu” anlamına gelir. Efsaneye göre muhteşem deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılır. Eski zamanlardan beri “denizcilerin şanslı taşı” olarak kabul edilen bu taş sayesinde, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığı düşünülürdü. Aynı zamanda yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından da iyileştirici güçleri olduğu sürekli dile getirildi.

Mart ayının mavi doğum taşı olarak kabul edilen Akuamarin, eşsiz tonlardaki renk aralığının çok dar olması ile de dikkat çeker.  Mavi, çok hafif yeşilimsi mavi, yeşilimsi mavi, çok güçlü yeşilimsi mavi veya yeşil-mavi olabilir. En değerli rengi koyu mavi ila hafif yeşilimsi mavidir ve orta yoğunluktadır. Genel olarak mavi renk ne kadar saf ve yoğunsa taş o kadar değerlidir.

Akuamarin Ne için Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Bir cesaret taşı olarak görülen Akuamarin sayesinde, topluluk önünde konuşma korkusu gibi iletişimle ilgili endişelerin üstesinden gelinir. Korkuları azalttığı ve stresi hissetmediğine inanılır. Aynı zamanda boğaz ağrılarını, şişmiş bezleri ve tiroid problemlerini azaltmaya yardımcı olmak için de kullanılır. Stresi azaltarak bastırılmış duyguların yeniden yüzeye çıkmasına yardımcı olmak ve bir barış duygusu aşılamak için de Akuamarin takıları tercih edilir. Su ile ilişkili olduğu ve su temizleyici olduğu için, vücuttan toksinlerin atılmasına da yardımcı olur.

Akuamarin takısı takarak veya taşı taşıyarak onun ruhsal bağlantısından ve koruyucu enerjisinden faydalanılabilir.

Akuamarin Taşı Nasıl Kullanılır?

Etki ve faydalarından yararlanabilmek için önerilen kullanma yöntemlerinden bazıları;

Kolye olarak tercih edilebilir; boğaz çakra ile uyumlu olduğundan boğaza yakın olması tercih edilir.

Vakit geçirilen ortamlarda bulundurulabilir.

Enerji düşüklüğü yaşanan zamanlarda taş vücutta bulundurarak meditasyon yapılabilir.

Ev veya ofiste dekoratif öğelerde kullanılabilir. Böylelikle enerjisi bulunan ortama yansıtılır.

Akuamarin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gerçek bir taş rengi ile ayırt edilebilir. Ayrıca çok sert bir yapısı olması sebebi ile kolayca kazınamaz ve çizilemez. Bir süre avuç içinde tutulduktan sonra da taş ısınma göstermiyorsa gerçek olduğu söylenebilir.

İyi kalitedeki bir Akuamarin taşı berrak, şeffaf ve temizdir, yani çıplak gözle görülebilen kalıntılara sahip değildir. Sahte taşlar genellikle hammadde olarak cam kullanılarak yapılır. Bu nedenle de ısı iletkenliği olur.

Akuamarin Nasıl Temizlenir ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak taşı aldıktan sonra temizlenmesi büyük önem taşır. Kimse kullanmamış dahi olsa bulunduğu ortamın enerjisinden etkileneceği için bu oldukça önemlidir.

Çok sıcak olmamak (termal şoka girmemesi için) kaydı ile su altında yıkanarak taşın temizliği kolayca yapılabilir. Temizlemek için aynı zaman da yağmur suyu veya deniz suyundan da faydalanabilir. Yanında tütsü yakarak veya toprağa gömerek de temizleyebilirsiniz. Deniz suyu, yağmur suyu veya toprağa gömme yöntemlerini kullanarak tabiat ananın dokunuşları ile temizlediğiniz durumda taşın yaydığı titreşimlerden daha fazla yararlanılır. Taşa zarar vermemek için temizlik aşamasında herhangi bir kimyasala maruz bırakılmamalıdır.

Kullanıldığı süre boyunca düzenli temizlik ve bakımının yapılmasına maksimum verim alınabilmesi için özen gösterilmelidir.

Akuamarin taşı ile ilgili tüm merak edilenleri cevapladığımız bu yazımız sonrasında farklı türdeki modelleri sitemizi ziyaret ederek inceleyebilir ve kendiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. 😊