j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
CNDN - Akropol Koleksiyon

Babalar Gününe Özel Hediye Önerileri

Babalarımızın saygı ve sevgi ile anıldığı Babalar Günü, ilk olarak 1972 yılında bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd tarafından önerilmesi ile kutlanmıştır. Annelerinin yokluğunda tek başına altı çocuğu büyüten babası için başlattığı çalışmalarla 5 Haziran’ı Babalar Günü ilan ettirmek istemiş, fakat o tarihe yetişmeyince haziranın üçüncü pazarı olarak ilan edilmiştir.

Bu yazımızda sizler için özel tasarımlar ile babalarınızı mutlu edecek anlamlı hediye önerilerini bir araya getirdik. Tüm babalarımızın ve baba adaylarımızın gününü kutluyoruz! 😊

Özel Tasarım Bileklikler

Deri, zincir, taşlı, nautic veya kişiselleştirilmiş olmak üzere birçok farklı tasarım ve çeşitte erkek bileklik modeli bulunmaktadır. Her hediye seçiminden önce bilmeniz gereken en önemli kriter hediyeyi alacağınız kişinin kişisel zevk ve tercihlerini yansıtacak ve onu mutlu edecek tarzda olması gerektiğidir.

Deri Bileklikler: Sade ve şık bir görünüme sahip olan deri bileklikler; siyah, kahverengi veya kırmızı gibi renklerde bulunabilirler. Genellikle metal veya ahşap detaylarla tamamlanan bileklik tercihi yaparken; ince bilekleri olan erkekler için daha dar modelleri, orta kalınlıkta bilekleri olan erkekler için ise orta kalınlıkta olan modelleri tercih etmemiz gerekmektedir.

Zincir Bileklikler: Zincir bileklikler, farklı kalınlıklarda ve malzemelerde olabilir. Metal zincirler, gümüş veya altın kaplama gibi daha lüks seçenekler sunar.

Taşlı Bileklikler: Farklı renk ve boyutlarda taşlarla süslenen taşlı bileklikler hem doğal hem de sentetik taşlar kullanılarak üretilebilir ve farklı stillerle uyum sağlayabilirler.

Nautic Bileklikler: Nautic bileklikler, denizle ilgili motiflerle süslenmiştir. Tekne halatı ve çelik aksam gibi malzemeler kullanılarak yapılabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş Bileklikler: Özel olarak tasarlanmış erkek bileklikleri, isim, tarih veya önemli bir mesaj gibi kişisel detaylarla özelleştirilebilirler. Bu tür bileklikler daha anlamlı bir hediye seçeneği olabilir. Sizler de babalar günü hediye seçiminizi bileklikten yana kullanacaksanız kişiselleştirilmiş bilekliklerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. 😉

Kol Düğmesi

Babalar Günü için kol düğmesi hediye fikri oldukça şık ve özel bir seçenektir. Burada seçeceğiniz kol düğmesi, babanızın kişisel tarzına ve giyim tercihlerine uygun olmalıdır.

Eğer babanız klasik giyim tarzını benimsiyorsa, gümüş veya altın kaplama, sade ve minimalist bir tasarıma sahip olan kol düğmeleri güzel bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra, ağır işlemeli, gösterişli ya da renkli kol düğmeleri de hoş bir tercih olabilir.

Babanızın hobileri veya ilgi alanları doğrultusunda özel tasarımlı bir kol düğmesi seçebilirsiniz. Örneğin, golf seven bir babanız varsa golf topu şeklinde bir kol düğmesi hediye edebilirsiniz. Aynı şekilde, müzikle ilgilenen bir babaya müzik notası şeklinde bir kol düğmesi de alabilirsiniz.

Yüzükler

Babalar Günü için yüzük hediye seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar;

Yüzük malzemesi: Yüzükler genellikle altın, gümüş veya platin gibi malzemelerden yapılır. Babanızın kişisel zevklerine ve tarzına uygun bir malzeme seçmeniz önemlidir. Örneğin, klasik bir tarzı benimseyen babalar altın yüzükleri tercih edebilirken, daha modern bir tarzı olan babalar gümüş yüzükleri daha çok beğenebilir.

Yüzük taşı: Yüzüklerin üzerinde taşlar da olabilir. Bu taşlar genellikle değerli taşlar ya da yarı değerli taşlar olabilir. Babanızın taşlara ilgisi varsa, ona özel bir taş içeren bir yüzük hediye edebilirsiniz.

Kolyeler

Babalar günü hediyenizi tercihiniz eğer bir kolye olacak ise ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta babanızın tarzına olan uygunluğu olacaktır. Eğer babanız klasik giyim tarzını benimsiyorsa, altın ya da gümüş kolyeler tercih edebilirsiniz. Daha modern bir tarza sahipse, metal ya da deri kolyeler tercih edebilirsiniz. Kolyeler genellikle altın, gümüş, bronz ya da paslanmaz çelik gibi malzemelerden yapılmaktadır. Bu doğrultuda kolye seçiminde, babanızın cilt hassasiyeti ve tercihlerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Tüm bu öneriler ve kriterler doğrultusunda web sitemizden erkek koleksiyonlarımızı da inceleyerek beğendiğiniz modeli babanıza bu özel günde hediye edebilirsiniz. 😊