j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Nisan Ayı, Elmas Taşı Ayıdır

Birlik, güven, sadakat ve özveriyi temsil eden elmas taşı, Nisan ayının doğum taşı olarak kabul edilmektedir. Yaklaşan yaz aylarına özel nişan ve düğün yüzüklerinde; inanç, aşk ve masumiyet temsil etmesi sebebi ile yıllardır tercih edilerek bir gelenek haline gelmiştir.

Dört farklı renkte bulunan elmas taşları; sarı elmas, mavi elmas, pembe elmas ve siyah elmastır. Sarı elmas özellikle kendinizi keşfetme süreçlerinde fayda sağlarken; mavi elmas iradeyi güçlendirerek, ilham verir. Pembe elması ise yeni bir yaratıcı süreye başlayacakların takmaları tavsiye edilir. Son olarak siyah elmas ise kişinin gerçek benliğini görmesine yardımcı olarak özgüven ve güçlendirici olarak tercih edilir.

Elmas Taşı Faydaları Nelerdir?

Öncelikle zihinsel ve ruhsal olarak sağlığı düzenleyici etkiye sahiptir. Bu sebeple de güç, kuvvet ve dayanıklılık veren enerjiye sahiptir. Özgüveni arttırır. Bedensel arınmayı kolaylaştırarak tüm olumsuz düşüncelerden arınmanızı sağlar. Aynı zamanda aşk iksiri olduğuna inanılır ve kara sevdaya iyi geldiği söylenir. 😊

Elmas Taşı İyi Korunmalıdır

İster klasik ister spor bir kombinle tercih edebileceğiniz elmas takıları nesilden nesile aktarabilmek için; sıkı bir şekilde koruma gereklidir. Özellikle yüzük, küpe veya kolye gibi küçük parçalar ev temizliği esnasında güçlü klora sahip çamaşır suyu ile temas ederse görüntüsünün matlaşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda elmas takılar aynı kutu içerisine üst üste de konulamamalıdır. “Neden?” diye soracak olursanız elması kesen veya çizen yine başka bir elmastır. Dolayısı ile farkında olmadan elmas takılarınıza zarar verebilirsiniz.

Zaman içerisinde takınız parlaklığını yitirirse, kimyasal içermeyen bir sıvı sabun ve ılık su karışımı içerisinde bir süre bekletip; ardından yumuşak diş fırçası ile fırçalamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise tüy bırakmayan bir bez ile güzelce kurulayabilirsiniz.

Son olarak Romalı tarihçi Pliny’nin “Elmas, yalnızca değerli taşların değil, dünyadaki her şeyin en değerlisidir.” sözünü de unutmadan elmas takılarınızı iyi korumanız gerektiğine bir kere daha vurgu yapalım ve onlara iyi bakalım. 😊

Elmas Taşı Hangi Takılarda Kullanılmaktadır?

Elmas Pırlanta Kolye: En çok tercih edilen takılar listesinde her zaman yerini koruyan elmas pırlanta kolyeler; zarif duruşları ile, abiye veya gece elbiselerinizde sizi her daim ön plana çıkaracaktır. Damla kesim, çiçek kesim gibi farklı modellerde kullanılırken, geometrik şekiller ile de sıklıkla kullanılır.

Elmas Yüzük: Daire model, tektaş, beştaş formunda gibi farklı modelleri bulunan elmas yüzüklerinin seçiminde dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta vardır. Karat, kesim, berraklık ve renklerine göre elmasın kalitesi belirlenir.

Elma Küpe: Elmas küpe seçimi yaparken yüzünüzün şekli ve ten renginize göre uyumlu olanı belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin kare hatlı bir yüz tipine sahipseniz; kaba hatlı büyük küpelerden ve kare biçimli küpelerden uzak durulmalıdır. Yumuşak detaylı ve oval kesim küpeleri tercih ettiğinizde yüzünüzdeki kare görüntüsünü baskılayıp daha şık ve zarif göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Elmas takılar satın alırken markalar tarafından tasarlanan, orijinal ve hepsinin uluslararası sertifikaya sahip olduğundan emin olmalısınız. İnternet üzerinden online bir satın alma işlemi gerçekleştirilecek ise de güvenilir, iade söz konusu olduğunda sorun çıkarmayacak markalar tercih edilmelidir.

CNDN elmas ürünlerinin hepsi özel tasarım olup uluslararası sertifikaya sahiptir. Sıra dışı, ilgi çekici tasarımlarımıza ve gelecek nesillere miras bırakabileceğiniz klasiklere göz atmak için mağazamızı ziyaret edebilir veya online satış sitemize göz gezdirebilirsiniz. 😉